+90 212 982 81 36 info@stkgroup.com.tr

Stok Sayım ve Denetim Hizmetleri

Stok Sayım ve Denetim Hizmetleri

STK Group olarak 20 yıllık sektör deneyimimiz ile stok sayım, demirbaş, depo ve mağaza sayımlarının tüm süreçlerinde katma değerli hizmetler sunuyoruz.

Stok sayım, işletmelerin mağaza ve depolarında tuttukları stokların doğru ve güncel kalması için gereklidir. Stok sayımı işletmenin ihtiyaçlarına göre belirlenecek farklı zamanlarda gerçekleştirilebilir. Stok sayımı yıllık, periyodik veya ani yapılabilir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Konya, Eskişehir, Kayseri ve Antalya başta olmak üzere ülkemizdeki tüm illerde depo ve mağaza sayımlarını profesyonel ve işinde uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz.

STK Group, tüm sektörlerdeki stok sayımı ihtiyaçlarınıza özel çözümler sunar.

20 Yıllık Stok Sayım Tecrübemiz

20 yıldır ülkemizin çok değerli kurumlarının İstanbul merkezli tüm Marmara Bölgesi, Ankara merkezli tüm Anadolu Bölgeleri, Bursa merkezli tüm Güney Marmara Bölgesi, İzmir merkezli tüm Ege Bölgesi’ne hizmet verdik. Hizmet vermeye de devam edeceğiz.

Perakende & Mağazacılık

Ulusal mağazalardan global zincir mağazalara kadar stok sayım denetiminizi doğru yaparak işinizi verimli ve karlı hale getiriyoruz.

Hastaneler & Eczaneler

Tüm hastaneler ve eczanelerde uzman ekiplerimiz ile stok sayım işlemini doğru ve güvenilir yaparak kayıplarınızı önleyebiliyoruz.

Kamu Kuruluşları

Tüm hastaneler ve eczanelerde uzman ekiplerimiz ile stok sayım işlemini doğru ve güvenilir yaparak kayıplarınızı önleyebiliyoruz.

Stok Sayımı ve Denetim Hizmetleri

Stok sayımı işletmelerin stok bulundurduğu tüm alanlarda, stok doğruluğunu sağlamak için yapılan denetimlerdir. Stok doğruluğu işletmenin maddi kayıplarını en aza indirir. Müşteri memnuniyetini arttırır.

İşletmenin büyüklüğüne, şube/mağaza/depo sayısına göre sayım periyotları değişkenlik gösterebilir. İhtiyaçlarına göre işletmeler yılda bir, üç aylık ya da ani planlanan stok sayımları yapabilir. Ayrıca yıl kapanışlarında, devir işlemlerinde ya da yönetici değişikliklerinde de stok denetimi gerçekleştirilebilir.

Mağaza Sayımı

Perakende sektöründeki işletmeler kayıplarını en aza indirmek için stok sayım ve denetime ihtiyaç duyar. Mağaza müşteriye kapatılmadan, öncelikle varsa deposundaki ürünlerin sayımı gerçekleştirilir. Mağaza kapanış saatinden sonra ise reyonlardaki ürünlerin sayımı gerçekleştirilir.

Gıda marketleri, tekstil mağazaları, ayakkabı mağazaları, kozmetik, oyuncak ve ev tekstili mağazalarında çeşitli periyotlarda stok sayımı yapılabilir.

Depo Sayımı

STK, farklı sektörlerde ve çeşitli büyüklükteki depo sayımlarında oldukça tecrübelidir. Lojistik depoları, tekstil, gıda, züccaciye, kozmetik gibi çeşitli türdeki depolarda stok sayım yapılabilir.

Demirbaş-Envanter Sayımı

Gerek özel gerek kamu kuruluşlarında maddi kaynakların bütçelenmesi sürecinde en yüksek maliyetli ürünler ve gider kalemlerinden biri demirbaşlardır. Özellikle yılsonu kapanışları için demirbaş ve envanter sayımı yapmak gerekir.

Stok Sayım Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Stok Sayımı Nedir?

Stok sayımı işletmelerin mevcut stoklarını fiziksel olarak sayarak, kayıtlı stokla karşılaştıracak verinin hazırlanmasıdır. Tüm ürünler mevcutsa barkod bazında değilse çeşit bazında stok sayıma dahil edilmelidir.

Stok Sayımı Nasıl Yapılır?

Stok sayımı çok çeşitli yöntemlerle yapılabilir. STK, günümüzde profesyonel stok sayım hizmetini teknolojik altyapı ve uzman personeli ile sunmaktadır.

Demirbaş Sayımı Nasıl Yapılır?

Kurum veya işletmenin demirbaş kabul ettiği tüm maddi kaynakların, sınıflandırılarak ve gruplanarak etiketlenmesi ve adetlerinin kayıt altına alınması işlemidir.